Top of Page

Апелляции в вышестоящие зарубежные инстанции по визовым, иммиграционным и другим вопросам...

Апеляція, відмова в візі у Великобританію

"Очікування дива є одна із слабкостей російського народу." /Н. Бердяєв/

Будь-яка подача документів до Консульського відділу Посольства Великобританії в Україні для отримання візи, теоретично може закінчитися відмовою (Refusal of an Entry Clearance). Юристи нашої компанії готові надати Вам в повному обсязі юридичні послуги щодо складання та подання апеляції в Посольство (суд) Великобританії.

Подальші дії особи, яка отримала відмову в візі, безпосередньо залежать від типу запрошуваної візи, а також від причин, якими консульський офіцер (Entry Clearance Officer) обгрунтував своє негативне рішення.

В будь-якому випадку, Ваша заява та оформлене рішення з цього приводу будуть протягом 24 годин розглянуті менеджером візового відділу (Entry Clearance Manager), який або визнає його невірним, або підтвердить.

Якщо менеджер визнав рішення невірним і вирішив його змінити, із Заявником зв'язуються, зазвичай телефонують, і запрошують прийти до консульства. Недивно, що така ситуація має місце в переважній меншості випадків (хоча і має!), тому, зазвичай, первинне рішення залишається без змін.

Виникає питання: а як же апеляція? Адже абсолютно ясно, що не почули, загнали в кут, не подивилися на найважливіший папір, погано перевели і т.д. (в більшості випадків воно часто так і буває), адже потрібно вимагати, боротися, доводити правоту...

Згідно положень The Immigration Act 1971 і змін, внесених The Asylum and Immigration Appeals Act 1993, у ряді випадків Вам буде дано обмежене право на апеляцію. Серед них:

  • Ви зверталися за отриманням візи з метою навчання тривалістю менше шести місяців;
  • Ви зверталися за отриманням візи з метою навчання, але не були зараховані (не мали підтвердження) ні на один з існуючих курсів;
  • підставою для відмови стало те, що Заявник має намір знаходитись у Великобританії довше, ніж передбачено імміграційними правилами.

В цьому випадку Ви зможете оскаржити тільки одну або більше з нижченаведених підстав, зазначених у Розділі 84(1)(b) і (c) Закону 2002р. про громадянство, імміграцію та надання притулку Великобританії.

  • рішення було незаконним відповідно до Розділу 19B Закону про расові відносини 1976р. (cт.74) "дискримінація з боку державних органів влади";
  • рішення було незаконним відповідно до Розділу 6 Закону про права людини 1998р. (cт.42) "органи державної влади не повинні діяти всупереч Конвенції з прав людини", будучи несумісним з Вашими правами згідно Конвенції.

Також ми хочемо вказати деякі поширені ситуації отримання відмови в візі, в яких Ви маєте повне право на апеляцію:

  • відмова в візі для поїздки до членів сім'ї, які мешкають у Великобританії;
  • відмова в візі супроводу члена сім'ї-громадянина Європейського союзу (EEA Family Permit);
  • відмова в візі нареченого/нареченої, чоловіка/дружини, партнера/партнерки (возз'єднання сім'ї);
  • відмова в студентській візі, з тривалістю навчального курсу більше шести місяців;
  • відмова в візі по Work Permit - для full-time роботи у Великобританії.

Як би там не було, якщо Ви маєте право подачі апеляції, в повідомленні про відмову буде вказаний номер апеляційної форми та лінк на інструкцію по її заповненню. Апеляція повинна бути подана протягом 28 календарних днів з дня отримання повідомлення. В окремих випадках, повідомлення висилається поштою - тоді першим днем терміну вважається день його отримання. Розгляд апеляції здійснюється безкоштовно, але не у всіх випадках.

Подача апеляції - справа серйозна. В апеляції Вам необхідно обгрунтувати, чому Ви вважаєте рішення консульського офіцера невірним. Тут складно давати категоричні поради, багато чого залежить від кожного конкретного випадку, проте певні закономірності існують. Подаючи апеляцію, грунтуйтеся на фактах, висловлюйте свої думки максимально стисло і чітко. Пам'ятайте, що кожне Ваше слово було занесене в комп'ютер, загальний роздрук співбесіди, як і всі подані Вами документи, надійно підкріплені до Вашого файлу. У жодному випадку не пишіть про те, чого не було, і не прагніть змінити дійсність. Кожне Ваше твердження повинно мати вагоме обгрунтування.

Після отримання апеляційного пакету, консульський офіцер проводить повторний розгляд заяви з урахуванням Ваших висловів і - (це важливо!) - нових документів і фактів, які підтверджують Вашу правоту. Він може змінити своє рішення і задовільнити Вашу заявку на отримання візи. А може й не змінити. У цьому випадку, Ви маєте право подальшої апеляції.

Консульський офіцер пише пояснювальну записку, в якій ще докладніше описує причину, по якій він приймає рішення про відмову, прикладає до неї всі Ваші документи та відсилає до Home Office, звідки вони, у свою чергу, пересилаються в Immigration and Appellate Authority (IAA) - касаційний орган, встановлений Парламентом Великобританії. IAA призначає Вам представника у Великобританії, якому від Вашої особи доводитимуть до відома і віддаватимуть всі необхідні папери, у тому числі і пояснення консульського офіцера. Призначений розгляд справи вестиме незалежний суддя (в даному випадку так званий the Adjudicator), який оцінить всі надані Вами до Home Office докази і, грунтуючись на нормах імміграційного законодавства Великобританії та зважаючи на обставини конкретно Вашої апеляції, прийме рішення. Коли? Гарне запитання. Від двох тижнів до "довго"...

Якщо апеляцію подати не можливо... Якщо у Вашому випадку подача апеляції на рішення консульського офіцера законом не передбачена, то подати її можна на підставі порушення прав людини (the Human Rights Appeal ). Тут інша підстава та інші органи розгляду цієї апеляції.

Ну, а якщо не подавати апеляцію?.. Тоді, якщо Ви зважитеся знову спробувати легально поїхати до Великобританії, при новій подачі документів необхідно буде додатково заповнити спеціальну анкету (форму IM2E). Мета відмовної анкети ось в чому. Затвердивши рішення попереднього консульського офіцера, менеджер, таким чином, остаточно визнає неможливість надання Вам візи на тих підставах (заявленій меті) і документах, які Ви подавали. Таким чином візу Вам можуть відкрити тільки при зміні будь-чого з вказаного. Підходити до її заповнення потрібно знову ж таки, в першу чергу, керуючись логікою. Змінені обставини не повинні різко контрастувати або суперечити заявленим спочатку, але в той же час, повинні демонструвати необхідність поїздки (на цей раз). Органічність - головна вимога всіх Ваших подач. Ваше життя, звичайно ж, могло в корені змінитися, але все це повинно бути підтверджено документами, які вселяють довіру. Виходьте з того, що Вам потрібно, грунтуючись на фактах переконати, а не ввести в оману офіцера.

Як правило, труднощі в цій анкеті викликають три пункти:

E5. Does the present application differ in any way from the previous application?

E6. Do you wish to produce any fresh evidence?

E7. Do you wish to change any statements which you made in connection with the previous application?

Знову ж таки відповіді у кожному конкретному випадку різні. Уважно прочитайте причини відмови. Подумайте, як можете довести (спростувати) те, що викликало сумніви в офіцера. Що стосується студентських віз: інша школа, інший курс, інша тривалість курсу, повна оплата...; інша робота - інші доходи (свої/батьківські); гаранти; джерело оплати... - варіантів багато.

До пункту E7 потрібно відноситися особливо обережно - кожна Ваша заява повинна бути документально підтверджена, а самі негативні наслідки спричиняє за собою встановлений факт неправди.

І останнє... Будь-який сумнів в загальному порядку та процедури подачі інформації в анкеті, краще всього вирішувати в інформаційному вікні консульства. Гірше за все це вирішувати в туристичних і візових агентствах. Ми нікого не хочемо образити, АЛЕ численний досвід спілкування з клієнтами, які отримали відмову, дає нам право сумніватись у "кваліфікації" та підході до справи персоналу більшості з них. Завдання консульства - надати Вам цю інформацію, завдання "візових консультантів" - будь-якою ціною отримати від Вас якомога більше грошей.

При подачі апеляції Вам дуже б стала в нагоді допомога кваліфікованого спеціаліста. Якщо Ви не знаєте таких напевно - запитайте ради офіційних осіб.

Відмова в візі - це не клеймо. Це рішення одного чиновника відмовити Вам у видачі візи на підставі певного набору паперів і тверджень : "The decision on this case will not prejudice any subsequent application should you wish to reapply at а future date". Головне - не побудувати собі пастку, коли кожне сказане слово суперечить тому або іншому сказаному раніше!..

Апеляцію Ви можете надіслати в Суд першої інстанції (First-tier Tribunal Immigration and Asylum Chamber - FTTIAC) за адресою: First-tier Tribunal (Immigration and Asylum Chamber) PO Box 6987 Leicester United Kingdom LE1 6ZX Fax: (+44) (0)116 249 4214

Або в консульський відділ посольства, звідки, за необхідності, апеляція буде направлена у Великобританію.

Апеляцію необхідно надіслати тільки в одне з вищевказаних місць. Якщо Ви плануєте надіслати апеляцію до візового відділу, будь ласка, перевірте, чи не надіслав адвокат Вашого спонсора вже апеляцію від Вашої особи. Якщо адвокат Вашого спонсора вже надіслав апеляцію, Вам не треба надсилати апеляцію повторно. Коли FTTIAC отримає Вашу апеляційну форму, Ви (або Ваш представник) отримаєте листа з вказаною датою та часом розгляду Вашої справи в суді.

Copyright (c) by Center Sunrise 2011-2024.

ЮК "Центр Санрайз" не несе ніякої відповідальності за будь-яку інформацію, надану будь-якою фізичною, чи юридичною особою поза цього сайту, а також будь-якими ЗМІ без письмового узгодження з нашою команіэю! Публікація або інше поширення матеріалів, розміщених на даному сайті, може здійснюватися тільки з зазначенням обов'язкового посилання на сайт: www.appeal.com.ua (для інтернет-видань - гіперпосилання) із обов'язковим зазначенням адреси сайту, як на джерело інформації.