Top of Page

Апелляции в вышестоящие зарубежные инстанции по визовым, иммиграционным и другим вопросам...

Возз'єднання сім'ї з біженцем США (Петиція I-730)

У разі якщо іноземний громадянин в США отримує статус біженця, такий іноземець має право возз'єднання з членами своєї сім'ї, які перебувають за межами Сполучених Штатів, а саме з чоловіком/дружиною і дітьми у віці до 21 року, що не перебувають у шлюбі. Відповідно до цього, протягом двох років після отримання статусу біженця в Сполучених Штатах іноземний громадянин має право подати на кожного члена своєї сім'ї заяву в USCIS з метою отримання петиції I-730, після схвалення якої, члени сім'ї іноземця повинні пройти інтерв'ювання в Посольстві США в країні їх походження.

У разі прийняття позитивного рішення консульським офіцером Посольства США в країні перебування членів сім'ї біженця, особам, що возз'єднуються, надається посадковий документ (boarding foil), який дає їм право прибути в Сполучені Штати. Члени сім'ї біженця мають право подати заяву про зміну свого тимчасового статусу на статус постійних жителів Сполучених Штатів, однак не раніше ніж через рік постійного проживання в країні.

Однак, не дивлячись на гадану простоту цієї процедури возз'єднання сім'ї, в отриманні дозволу може бути відмовлено у разі якщо консульський офіцер засумнівався:

  • в автентичності шлюбних відносин заявників:

В такому випадку консульський офіцер може прийняти рішення про ініціювання додаткової перевірки заявників на предмет фіктивності шлюбу, а також вимагати підтвердження дійсності сімейних відносин заявників.

Досить часто такі підозри у консульського офіцера виникають в разі, якщо подружжя перебуває в шлюбі менше року, немає спільних дітей, а також якщо між подружжям існують суттєві мовні або вікові відмінності. Слід врахувати, що консульський офіцер обов'язково ознайомиться з інформацією, яка відноситься до візової історії подружжя при подачі ними заяв на отримання будь-яких віз в США.

  • в біологічному зв'язку дитини з батьком, який отримав притулок у США:

Консульський офіцер має право вимагати у заявників підтвердження біологічного зв'язку дитини з батьком, який отримав притулок у США, тобто факт батьківства.​​

  • якщо дитині більше 21 років та/або вона не відповідає вимогам для отримання дозволу на в'їзд до Сполучених Штатів:

Консульський офіцер має право подати запит до органів РАЦС з метою підтвердження або спростування поданої заявником інформації щодо віку дитини.

Необхідно зазначити, що надання будь-якої інформації на вимогу консульського офіцера, є правом заявника та членів його сім'ї, але не їх обов'язком. Однак, в разі відмови в задоволенні вимог консульського офіцера, останній має право прийняти негативне рішення і відмовити в наданні посадкового документа і дозволу на в'їзд в США.

Рішення про відмову у видачі посадкового документа на інших підставах (наприклад, отримана раніше відмова у в'їзді в США на підставі ст. 212 (a)(6)(C)(i)) може бути оскаржена.

Наприклад, якщо одному з членів сім'ї заявника раніше було відмовлено в візі на підставі ст. 212 (a)(6)(C)(i) "Вчинення фальсифікації або надання завідомо неправдивої інформації" та прийнято рішення про пожиттєву заборону на в'їзд в США то, в разі подачі заяви на возз'єднання сім'ї з особою, яка одержала статус біженця в США, ця заборона не береться до уваги. Однак, після прибуття в Сполучені Штати зміна статусу відбувається тільки за процедурою Waiver (I-602).

Бувають випадки, коли консульські офіцери відмовляють заявникам явно неправомірно, що може бути обумовлено як об'єктивними, так і суб'єктивними факторами при розгляді таких справ. Негативне рішення може бути прийнято на підставі статей 212 (a)(6)(C)(i), 212 (а)(6)(Е) або 212 (a)(9)(B), що може спричинити значне затягування процесу отримання дозволу на в'їзд з метою возз'єднання сім'ї з біженцем, на час процедури оскарження даного рішення.

Але слід врахувати, що затягування цього процесу може привести до серйозних наслідків у разі переслідування членів сім'ї біженця з боку влади, конфіскація паспортів для виїзду за кордон та інші неправомірні дії, які можуть спричинити загрозу їх життю в країні перебування.

У силу складності подібних справ ми рекомендуємо Вам, на будь-якій стадії процесу отримання I-730, а також перед проходженням інтерв'ю в посольстві, звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів, з метою мінімізації можливої відмови.

У разі якщо по Вашій заяві вже прийнято негативне рішення, Ви також можете звернутися до нас з метою ініціювання процедури оскарження даного рішення і отримання кінцевого позитивного результату.

Copyright (c) by Center Sunrise 2011-2024.

ЮК "Центр Санрайз" не несе ніякої відповідальності за будь-яку інформацію, надану будь-якою фізичною, чи юридичною особою поза цього сайту, а також будь-якими ЗМІ без письмового узгодження з нашою команіэю! Публікація або інше поширення матеріалів, розміщених на даному сайті, може здійснюватися тільки з зазначенням обов'язкового посилання на сайт: www.appeal.com.ua (для інтернет-видань - гіперпосилання) із обов'язковим зазначенням адреси сайту, як на джерело інформації.