Top of Page

Апелляции в вышестоящие зарубежные инстанции по визовым, иммиграционным и другим вопросам...

Заборона на в'їзд в країни Шенгенської угоди та Європейського союзу

Висококваліфіковані юристи нашої компанії, маючи великий досвід ведення справ, які безпосередньо пов'язані з депортацією, видворенням, забороною на в'їзд особам в країни Європейського союзу (зокрема у Великобританію) та країни Шенгенської угоди, а також справ, пов'язаних з анулюванням інформації з національних реєстрів осіб Non Grata (небажаних до в'їзду осіб) вищевказаних країн, а також Шенгенської інформаційної системи (SIS) - можуть надати Вам професійну юридичну допомогу у вищевказаних напрямках.

Юридичними підставами щодо заборони на в'їзд в країни як Європейського союзу (ЄС), так і Шенгенської угоди (ШУ) є:

  • відсутність в іноземного громадянина дійсної візи або іншого дійсного документа, що надає йому право на в'їзд на територію країн ЄС та/або ШУ та перебування на цій території;
  • не покинув територію країн ЄС та/або ШУ після порушення допустимого терміну перебування (прострочене перебування);
  • іноземний громадянин нелегально працював або має намір нелегально працювати в країнах ЄС та/або ШУ;
  • незаконне ведення господарської діяльності, а також відсутність фінансових засобів для перебування на території країн ЄС та/або ШУ;
  • іноземний громадянин нелегально перетнув або намагався нелегально перетнути кордон;
  • дані про іноземного громадянина внесені до національного реєстру іноземців країни/країн ЄС та/або ШУ, перебування яких є небажаним або до Шенгенської інформаційної системи з метою відмови у в'їзді;​
  • перебування іноземного громадянина на території країн ЄС та/або ШУ становить загрозу і небезпеку для громадського порядку, внутрішньої безпеки, громадському здоров'ю або міжнародних відносин однієї або декількох держав-членів Європейського союзу;
  • згідно набувшого чинності вироку, винесеного судом країни ЄС або ШУ, іноземний громадянин був засуджений до відбування покарання у вигляді позбавлення волі, що підлягає примусовому виконанню, та існують підстави для відкриття провадження щодо передачі іноземця за кордон з метою приведення у виконання вироку;
  • перебуває за межами прикордонної зони, де, згідно з дозволом на перетин кордону в рамках малого прикордонного руху, він може перебувати, якщо міжнародними угодами не передбачено інше;
  • перебуває на території країни ЄС або ШУ після закінчення терміну перебування, на який він мав право на підставі дозволу на малий прикордонний рух, якщо міжнародними угодами не передбачено інше;
  • мета і умови перебування іноземця на території країни ЄС або ШУ не відповідають заявленим, якщо законом не передбачена їх зміна;
  • рішення про відмову в наданні статусу біженця або додаткового захисту, визнання клопотання про міжнародний захист як неприйнятного, припинення провадження у наданні міжнародного захисту або рішення позбавити іноземного громадянина статусу біженця, або додаткового захисту іноземця: іноземець не покинув територію країни ЄС у відповідні строки, або перебував під вартою чи арештом.

Стосовно видворених, депортованих або осіб, яким анульована віза, слід відмітити наступне: органом країни, який здійснював депортацію, видворення або анулювання візи правопорушника, може встановлюватися заборона на повторний в'їзд цих осіб в країну. Термін заборони на в'їзд встановлюється за обставин:

  • що стали підставою для прийняття рішення про депортацію, видворення або анулювання візи,
  • пов'язаними з його перебуванням на території держави або перетині її кордонів, а також
  • інших обставин, що характеризують особу іноземного громадянина.

Дані іноземного громадянина можуть бути внесені у відповідний національний реєстр Non Grata та/або у Шенгенську інформаційну систему SIS, як про небажану до в'їзду особу, на період від 6 місяців до пожиттєво, залежно законодавчої бази відповідної країни, а також від тяжкості скоєного правопорушення цією особою.

Що стосується країн Шенгенської угоди, то після депортації з країни-учасниці Шенгенської угоди, дані (інформацію) про депортовану особу заносяться в національний реєстр осіб Non Grata (небажаних до в'їзду осіб) країни, а також інформаційну базу Шенгенської Інформаційної Системи (Schengen Information System).

Слід особливо відзначити, що рішення про заборону на в'їзд в країни Європейського союзу може бути винесено не тільки компетентними органами на території ЄС, а й відповідним закордонним дипломатичним представництвом в країні клопотання Заявника з метою отримання візи (наприклад, Посольством Німеччини або Великобританії в Україні).

Таке рішення може бути прийнято закордонним дипломатичним представництвом у разі порушення, або підозри в порушенні законодавства цієї країни Заявником, який претендує на в'їзну візу будь-якої категорії. Такими порушеннями можуть бути, наприклад, надана Заявником в посольство свідомо помилкова інформація, або надані сфальсифіковані документи, з метою незаконного отримання Заявником в'їзної візи.

Санкції щодо таких порушень, залежать від тяжкості вчиненого правопорушення, а також наслідків, які спричинили неправомірні дії Заявника.

Основною санкцією країн Шенгенської угоди у вищенаведених випадках є заборона на в'їзд в країну з обов'язковим внесенням відповідної інформації не тільки до національного реєстру осіб Non Grata (небажаних до в'їзду осіб) країни, а також у Шенгенську інформаційну систему SIS.

Якщо таке рішення приймає країна Європейського союзу, що не входить до складу країн Шенгенської угоди, то відповідна інформація вноситься до національного реєстру осіб Non Grata, який використовується з метою підтримки внутрішньої безпеки даної країни.

У випадку якщо відносно Вас було винесено компетентними органами відповідної країни Європейського союзу рішення про заборону на в'їзд, звертайтеся до нас для визначення і узгодження подальших дій.

Зверніть увагу на терміни оскарження або подачі відповідних клопотань. Якщо Ви пропустите надані Вам строки, то можливість їх відновлення буде серйозно ускладнена в зв'язку з необхідністю надання доказів поважних причин пропуску даних процесуальних дій.

Copyright (c) by Center Sunrise 2011-2024.

ЮК "Центр Санрайз" не несе ніякої відповідальності за будь-яку інформацію, надану будь-якою фізичною, чи юридичною особою поза цього сайту, а також будь-якими ЗМІ без письмового узгодження з нашою команіэю! Публікація або інше поширення матеріалів, розміщених на даному сайті, може здійснюватися тільки з зазначенням обов'язкового посилання на сайт: www.appeal.com.ua (для інтернет-видань - гіперпосилання) із обов'язковим зазначенням адреси сайту, як на джерело інформації.