Top of Page

Апелляции в вышестоящие зарубежные инстанции по визовым, иммиграционным и другим вопросам...

Підстави щодо відмови в візі

Існує цілий ряд причин для відмови у видачі візи:

  • якщо закінчується термін дії паспорта протягом трьох місяців після запланованої поїздки;
  • якщо в паспорті немає вільних сторінок для проставлення візи;
  • якщо паспорт зіпсований і якщо обгрунтовано можна підозрювати, що паспорт містить змінені дані, якщо заява або необхідні документи виявилися недостатніми для прийняття рішення по Вашій справі;
  • якщо Заявник надав в посольство неправдиві відомості і фальшиві документи.

Наслідком таких дій Заявника може бути занесення інформації до національного реєстру персон Non Grata (небажаних до в'їзду осіб) відповідної країни (країни Шенгенської угоди, Великобританія, США, Канада та ін).

Додатково такі дії з боку Заявника можуть спричинити занесення даних про нього до Шенгенської Інформаційної системи SIS, як про особу, небажану для в'їзду на територію країн Шенгенської угоди, навіть якщо Заявник ніколи не в'їжджав в ці країни;

  • якщо на підставі діяльності Заявника можна припустити, що він може представляти загрозу громадському порядку і безпеці країни;
  • якщо є підстави підозрювати, що мета перебування Заявника не відповідає заявленій ним меті, або віза, видана йому, використовуватиметься не за призначенням;

Відповідно до ст. 21 абз. 4 Візового кодексу будь-яке дипломатичне представництво (посольство, консульство) країни-члена Шенгенської угоди перевіряє, чи Ви належним чином використовували попередні візи. Це означає:

  • що Ви вчасно, до закінчення терміну дії візи, залишили територію країн Шенгенської угоди;
  • за наявності у Вас багаторічних віз, Ви перебували на території країн Шенгенської угоди максимально 90 днів протягом 6 місяців;
  • що Ви використовували візу переважно для поїздок до тієї країни, дипломатичне представництво (посольство, консульство) якої Вам видавало візу.

Якщо із прикордонних штампів про в’їзд та виїзд у Вашому паспорті не буде видно, що Ви використовували візу для поїздок до країни, що видала Вам візу, то під час подання нової візової заяви Вам необхідно буде документально доказати Ваше перебування у відповідній країні (старі авіаквитки, рахунки за проживання із готелю тощо). В іншому випадку Вам буде відмовлено в візі.

У видачі візи буде в будь-якому випадку відмовлено якщо в базі даних небажаних до в'їзду осіб зафіксована заборона на в'їзд (злочини або порушення законодавства країни, які спричинили депортацію/видворення з країни, анулювання візи та ін.) даної особи.

Слід зазначити так звану "групу ризику", що включає групу осіб, найбільш схильних до відмови в отриманні візи країн Шенгенської угоди, Великобританії, США, Канади, Австралії та ін. Посольства цих країн насторожено відносяться до молодих жінок, подорожуючих наодинці, сімей, які виїжджають у повному складі.

У разі наявності заборони на в'їзд або виникнення сумнівів під час перевірки пакету документів Заявника, дипломатичне представництво (посольство, консульство) будь-якої країни Шенгенської угоди,  Великобританії, США, Канади, Австралії та ін. має право відмовити йому у видачі візи. У разі відмови в візі країни Шенгенської угоди, консульський відділ, при відмові в візі, зобов'язаний надати Заявнику лист про відмову в письмовій формі, за обов'язкової умови пояснення причини цієї відмови.

Про причини відмови в візі дипломатичне представництво інформує Заявника тільки особисто. У випадку, якщо письмову відмову Заявник не отримує, він має право звернутися у відповідне дипломатичне представництво з проханням про видачу йому документа про відмову в письмовому вигляді і, як зазначалося вище, з обов'язковим письмовим роз'ясненням причини відмови.

При наявності у Заявника претензій щодо процесу прийняття та розгляду документів, відмову в візі він може оскаржити в посольство, або у вищестоящу інстанцію відповідної країни в терміни, встановлені законодавством країни, дипломатичне представництво якої винесло рішення про відмову в візі.

Copyright (c) by Center Sunrise 2011-2024.

ЮК "Центр Санрайз" не несе ніякої відповідальності за будь-яку інформацію, надану будь-якою фізичною, чи юридичною особою поза цього сайту, а також будь-якими ЗМІ без письмового узгодження з нашою команіэю! Публікація або інше поширення матеріалів, розміщених на даному сайті, може здійснюватися тільки з зазначенням обов'язкового посилання на сайт: www.appeal.com.ua (для інтернет-видань - гіперпосилання) із обов'язковим зазначенням адреси сайту, як на джерело інформації.