Апелляции в вышестоящие зарубежные инстанции по визовым, иммиграционным и другим вопросам...
212(a)(2)(A)(i)(II) Злочини, пов'язані з наркотиками
Законодавство США досить суворе щодо осіб, винних або тих, що зізналися в скоєнні злочинів, пов'язаних з контрольованими речовинами, а саме наркотиками, психотропними речовинами, прекурсорами наркотичних засобів або психотропних речовин та їх аналогами.
Даний тип злочинів відноситься до найбільш тяжких кримінальних злочинів (21 USC 802) і є серйозною підставою для винесення рішення консульським офіцером про заборону на в'їзд до Сполучених Штатів.
Якщо Заявник раніше був засуджений на території США (або в країні свого походження) за злочини, пов'язані з наркотиками або зізнався в скоєнні даних злочинів:
- порушення правил обігу наркотичних засобів або психотропних речовин;
- схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів;
- незаконне придбання, зберігання, перевезення, виготовлення, переробка наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також незаконне придбання, зберігання, перевезення рослин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини, або їх частин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини;
- незаконне виробництво, збут або пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів, а також незаконний збут або пересилання рослин, що містять наркотичні засоби чи психотропні речовини, або їх частин, що містять наркотичні засоби чи психотропні речовини;
- незаконне придбання, зберігання або перевезення прекурсорів наркотичних засобів чи психотропних речовин, а також незаконне придбання, зберігання або перевезення рослин, що містять прекурсори наркотичних засобів чи психотропних речовин, або їх частин, що містять прекурсори наркотичних засобів чи психотропних речовин;
- незаконне виробництво, збут або пересилання прекурсорів наркотичних засобів чи психотропних речовин, а також незаконний збут або пересилання рослин, що містять прекурсори наркотичних засобів чи психотропних речовин, або їх частин, що містять прекурсори наркотичних засобів чи психотропних речовин;
- контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх прекурсорів або аналогів, рослин, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх прекурсори, або їх частин, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх прекурсори, інструментів або обладнання, які перебувають під спеціальним контролем і використовуються для виготовлення наркотичних засобів або психотропних речовин.
За такого роду злочини, як правило, слідує довічна заборона на в'їзд до Сполучених Штатів. З переліком заборонених речовин Ви можете ознайомитися на сайті Департаменту юстиції США.
До компетенції консульського офіцера не входить аналіз дій Заявника про наявність (або відсутність) прямого умислу в його діях, пов'язаних з наркотиками. Підставою для прийняття рішення про заборону на в'їзд є доведення факту, що особа брала участь в діяльності, яка пов'язана з наркотичними речовинами (наприклад, рішення суду або обвинувальний висновок).
Навіть в разі якщо конкретна наркотична речовина дозволена в конкретному штаті на законодавчому рівні, на рішення консульського офіцера це не вплине, так як федеральний закон вище закону окремо взятого штату. Зняття судимості, яка пов'язана з наркотиками, також не вплине на подальший процес отримання віз імміграційних і неімміграційних категорій.
Для осіб, визнаних нев'їзними в США за вищевказаною статтею, слід розглядати варіант звернення в посольство про надання виняткового дозволу на в'їзд (Waiver).
- Nonimmigrant waiver. Повний юридичний супровід, розробка стратегії для оскарження рішення про заборону на в'їзд в США, якщо існує така можливість, а також представлення інтересів Клієнта в підготовці клопотання з метою зняття заборони на в'їзд до Сполучених Штатів, в неімміграційних цілях.
- Immigrant waiver (I-601). Повний юридичний супровід, розробка стратегії, прояснення і реконструювання подій, а також представлення інтересів Клієнта у відповідних інстанціях з питань зняття заборони на в'їзд до Сполучених Штатів, в імміграційних цілях.
Слід врахувати, що в даному випадку зняття заборони на в'їзд з імміграційною метою можливо тільки в тому випадку, якщо звинувачення Заявника було на підставі зберігання такого наркотику як маріхуана, кількість якої не перевищує 30 грам.
Хотілося б відзначити, що отриманню таким Заявником неімміграційної візи або можливості імміграції в США може послужити зобов'язання Заявником відвідування програми виправного виховання або добровільне визнання порушення ним громадського порядку.
Якщо особа була засуджена за злочин, пов'язаний з наркотиками судом першої інстанції США, то в деяких випадках можлива подача клопотання writ of coram nobis (розпорядження суду апеляційної інстанції суду нижчої інстанції щодо виправлення фактичних помилок, допущених ним при винесенні рішення).
Як тільки буде прийнято позитивне рішення по writ of coram nobis і це рішення набере законної сили, наприклад, анулювання справи по nolle prosequi (відмова позивача від пред'явленого ним позову), рішення консульського офіцера про відмову в візі за ст. 212 (a)(2)(A)(i)(II) може бути оскаржене.
Якщо рішення за Вашою заявою прийнято за статтею 212 (a)(2)(A)(i)(II) "Злочини, пов'язані з наркотиками", ми рекомендуємо Вам звернутися до нас за правовою допомогою для визначення і узгодження подальших дій.