Top of Page

Апелляции в вышестоящие зарубежные инстанции по визовым, иммиграционным и другим вопросам...

Стаття 212(a)(2)(A)(i)(I) Злочини проти моральності

Даний вид злочинів має досить багато протиріч в прецедентній судовій практиці США. Поняття, що використовуються при класифікації даного виду злочинів, неоднозначні і потребують особливої ​​уваги при класифікації злочину і визначення рівня вини обвинуваченого. Склад даного типу злочинів неоднозначний і знаходиться в серйозній залежності від обставин конкретної справи, що нерідко призводить до неоднозначної оцінки вини обвинуваченого.

При оцінці справ такого типу, необхідно брати до уваги юрисдикцію даного злочину, так як в деяких штатах США класифікація вчиненого злочину може не визнаватися злочином проти моральності, при цьому в інших штатах країни такого виду злочин може мати зворотнє значення. Дана неоднозначність законодавства призводить до того, що консульські офіцери в своїх рішеннях часто помилково відносять факти судимості Заявників до розряду злочинів проти моральності.

Відповідно до ст. 212 (a)(2)(A)(i) INA, особи, що визнали вчинення ними злочину проти моральності, підлягають довічній забороні& на в'їзд в США. В даному випадку є винятки, а саме:

  • якщо Заявник скоїв злочин у віці до 18 років;
  • за винятком по віку має пройти не менше 5 років з моменту вчинення злочину до подачі заяви на отримання візи.

Умови відповідності вимогам винятку для такого виду правопорушень - максимальний термін ув'язнення, встановлений для даного правопорушення, не перевищує одного року, при цьому дана особа була засуджена до ув'язнення на термін не більш як 6 місяців.

Приймаючи рішення, консульський офіцер повинен вказати статтю закону, яка прямо вказує на те, що конкретне правопорушення, вчинене Заявником, є ​​саме злочином проти моральності, а не виглядає таким на розсуд консульського офіцера. Таким чином, одна з найпоширеніших помилок в процесі такого визначення - це ситуації, коли поведінка особи в момент порушення закону виглядає як злочин проти моральності, але при цьому вона засуджена за статтею закону, яка або не охоплює злочину проти моральності, або ж вона настільки обширна, що включає в себе як злочини проти моральності, так і злочини, що не належать до цієї категорії.

За своїм визначенням, злочини проти моральності передбачають наявність у злочинця прямого умислу здійснити, зокрема, шахрайство, розкрадання майна, навмисне ​​псування майна, а також більш тяжкі правопорушення. Прикладами кримінальних злочинів є: згвалтування, напад, вбивство, викрадення людей, посібництво неповнолітнім у вчиненні правопорушень, розпусна поведінка, пограбування, крадіжка, крадіжка зі зломом, умисне придбання або перевезення краденого майна, підпал, шахрайство, вимагання, розтрата, шантаж, фальсифікація, переведення в готівку фальшивих чеків, неправдиві свідчення, виготовлення фальсифікату, умисне ухилення від сплати податків, хабарництво, а також будь-які наміри вчинення вищевказаних протизаконних дій.

Слід зауважити, що до категорії злочинів проти моральності не належать адміністративні правопорушення. Наприклад, порушення імміграційного законодавства, порушення громадського порядку, порушення антиалкогольних законів, водіння в нетверезому стані, ненавмисне перевезення чи придбання краденого майна, заволодіння чужим майном без наміру позбавити законного власника власності на нього, участь в азартних іграх, порушення законів про носіння вогнепальної зброї, насильство без істотного збитку здоров'ю та ін.

Часто законодавства інших країн охоплюють ширші галузі або включають закони, у яких немає аналогів в Сполучених Штатах. З цієї причини існує можливість оскарження рішень консульських офіцерів по розділу (2)(А). Наприклад, перевищення посадовою особою компанії своїх повноважень, що згідно законодавства США вважається порушенням корпоративних правил і не є кримінальним правопорушенням, в інший ж країні може вважатися кримінальним злочином.

Для осіб, визнаних нев'їзними в США за вищевказаною статтею, слід розглядати варіант звернення в посольство про надання виняткового дозволу на в'їзд (Waiver).

  • Nonimmigrant waiver. Повний юридичний супровід, розробка стратегії для оскарження рішення про заборону на в'їзд до США, якщо існує така можливість, а також представлення інтересів Клієнта у підготовці клопотання для зняття заборони на в'їзд у Сполучені Штати, в неімміграційних цілях.
  • Immigrant waiver (I-601). Повний юридичний супровід, розробка стратегії, прояснення і реконструювання подій, а також представлення інтересів Клієнта у дипломатичних представництвах і Департаменті імміграції та громадянства США з питань зняття заборони на в'їзд у Сполучені Штати, в імміграційних цілях.

Згідно статті 212(d)(3)(A) Закону США про імміграцію та громадянство, такі особи можуть претендувати на скасування заборони на в'їзд до США з неімміграційною метою, лише якщо вони відповідають всім вимогам для отримання візи, не мають імміграційних намірів, як обумовлено статтею 214(b) Закону США про імміграцію та громадянство, і якщо їх присутність у США не загрожуватиме інтересам Сполучених Штатів.

Рекомендацію на таке скасування дає консульський офіцер. Якщо Заявник або третя особа хоче звернутися по дозвіл про скасування заборони на в’їзд, але консульський офіцер вважає такий дозвіл необгрунтованим, консульський офіцер повинен передати справу до Державного департаменту США для повторного розгляду. Слід зазначити, що після закінчення візової співбесіди кожного Заявника інформують про можливі дії щодо його візової справи.

Слід врахувати, що зняття заборони на в'їзд з імміграційною метою можливо тільки в тому випадку, якщо з моменту скоєння Заявником злочину пройшло більше 15 років, і він повністю реабілітувався, а також у випадках, якщо клопотання по справі Заявника подається його/її чоловіком/дружиною, дитиною або батьком, які є громадянами або постійними мешканцями США, за умови надання доказів наявності вкрай важких обставин через їх розлуку.

Якщо рішення по Вашій заяві прийнято по ст. 212 (a)(2)(A)(i)(1) "Злочини проти моральності", наші спеціалісти проведуть аналіз судимості/судимостей Заявника та їх наслідки з метою мінімізації імміграційних ризиків, підготують доказову базу та юридичні висновки з фактичними доказами відносно не відповідності судимості/судимостей Заявника за конкретний злочин зі злочинами проти моральності. У разі неправомірної відмови підготують апеляцію, а також підготують клопотання з метою зняття заборони на в'їзд в США.

Зверніть увагу на терміни оскарження або подачі відповідних клопотань. Якщо Ви пропустите надані Вам терміни, то можливість їх відновлення буде серйозно ускладнена в зв'язку з необхідністю надання доказів поважних причин пропуску даних процесуальних дій.

Звернутися за консультацією до наших спеціалістів Ви можете заздалегідь записавшись на прийом, або можете замовити дану послугу на нашому сайті.

Copyright (c) by Center Sunrise 2011-2024.

ЮК "Центр Санрайз" не несе ніякої відповідальності за будь-яку інформацію, надану будь-якою фізичною, чи юридичною особою поза цього сайту, а також будь-якими ЗМІ без письмового узгодження з нашою команіэю! Публікація або інше поширення матеріалів, розміщених на даному сайті, може здійснюватися тільки з зазначенням обов'язкового посилання на сайт: www.appeal.com.ua (для інтернет-видань - гіперпосилання) із обов'язковим зазначенням адреси сайту, як на джерело інформації.