Top of Page

Апелляции в вышестоящие зарубежные инстанции по визовым, иммиграционным и другим вопросам...

Стаття Закону про імміграцію та натуралізацію США - 221(g)

Рішення про припинення розгляду справи Заявника (адміністративна перевірка) виноситься у відповідності до Закону про імміграцію та натуралізацію США (Immigration and Nationality Act) згідно статті 221 (g) INA і триває до визначення консульським офіцером відповідності Заявника вимогам категорії візи, на яку він претендує.

Приймаючи таке рішення, консульський офіцер повідомляє про це Заявника. Формально ст. 221(g) прирівнюється до відмови в візі і про це необхідно повідомляти посольство при наступних зверненнях за отриманням візи.

Але також слід зазначити, що більшість відмов за вищевказаною статтею вдається подолати і отримати візу.

Адміністративні перевірки згідно зі ст. 221(g) INA поділяються на два типи:

Адміністративне опрацювання здійснюється компетентними органами США. Для вирішення цього питання є необхідність отримання будь-якої інформації від відповідного центрального державного органу (іноді декількох).

Вирішення питань всередині консульства здійснюється у випадку, якщо в консульського офіцера є необхідність додаткової перевірки будь-яких відомостей, або отримання додаткової інформації і для цього йому необхідно більше часу для прийняття остаточного рішення по справі Заявника.

Наприклад, адміністративне опрацювання здійснюється у випадках: якщо Заявник викликає побоювання з точки зору національної безпеки; наявності в Заявника кримінальних чи інших подібних правопорушень; виникнення підозри на технологічний шпіонаж; якщо виникають побоювання відносно країни походження Заявника.

Часто адміністративна перевірка здійснюється у випадку наявності у Заявника поширених імені та прізвища - абсолютно інша особа, стосовно якої було винесено рішення про заборону на в'їзд у Сполучені Штати, може мати такі ж самі ім'я та прізвище, але повторна перевірка Заявника займає певний період часу, тому з цієї причини розгляд по справі Заявника призупиняється. До тривалого розслідування можуть привести підозри на зв'язки з криміналітетом.

Як правило, адміністративна перевірка здійснюється по Заявникам, які є науковцями, вченими і підприємцями, та які можуть в Сполучених Штатах отримати доступ до будь-якої інформації з обмеженим доступом або секретних технологій. У подібних випадках консульський офіцер може затребувати у Заявника надати документи, що підтверджують його кваліфікацію, резюме англійською мовою, список публікацій, а також опис діяльності, яку він має намір здійснювати на території Сполучених Штатів. Зазвичай такі справи направляються на розгляд до Держдепартаменту США.

Консульські офіцери розглядають кожного іноземного громадянина, який звертається за отриманням візи, як потенційного іммігранта. Для отримання візи Заявнику необхідно довести, що його візит буде носити короткочасний характер, після закінчення якого він повернеться в країну свого громадянства. Для цього деякі Заявники подають на інтерв'ю фальсифіковані документи. У разі виникнення у консульського офіцера будь-яких підозр, він виносить рішення про адміністративну перевірку стосовно Заявника. В такому випадку здійснюється адміністративна перевірка всередині консульства: проводиться розслідування на території країни походження Заявника, здійснюються запити відомостей і документів, з метою підтвердження або спростування наданої ним інформації на інтерв'ю.

Наприклад, консульський офіцер може почати розслідування і перевірку таких відомостей, як законність шлюбу Заявників, місце роботи Заявника (зателефонувати на роботу і переконатися, що він там дійсно працює), інформацію про сплату податків (через ІПН підприємця), виплату внесків до пенсійного фонду, існування спонсора та його наміри (зателефонувати до Сполучених Штатів особі, яка підписала спонсорську поруку), а також справжність особистих документів Заявника (документів про освіту, свідоцтв про народження, шлюб, розлучення та інше).

Запити додаткової документації можуть включати в себе довідки про несудимість з країн проживання Заявника з 16-річного віку, засвідчені копії судових рішень (про арешти і засудження), підтвердження дат минулих виїздів зі США (при порушенні термінів перебування на території США), податкову документацію з місця роботи, додаткову спонсорську поруку (якщо консульський офіцер вважатиме наявне недостатнім), пропозиція робочого місця у США (для переможця DV Lottery), документи про фінансове забезпечення (якщо метою візиту є лікування), а також додаткові відомості про передбачувану роботу у Сполучених Штатах і про роботодавця.

Іноді саме ініціювання таких розслідувань або їх результати виявляються помилкою. Наприклад, консульський офіцер може помилитися при визначенні кваліфікації або професії Заявника і вирішити, що у нього є досвід роботи в одній з галузей секретних технологій. Часто відбуваються непорозуміння коли на телефонний дзвінок за місцем роботи відповідає необізнана секретарка і говорить, що така особа не перебуває в штаті. Крім того, консульський офіцер може спробувати переглянути вже прийняте клопотання про найм і запросити більше документації або відправити його назад в Імміграційну службу.

Враховуючи вищевказане ми рекомендуємо досить серйозно ставитися до застосування консульськими офіцерами статті 221(g). Якщо рішення по Вашій заяві припинено за цією статтею, ми рекомендуємо Вам звернутися до наших спеціалістів для визначення та узгодження подальших дій.

Copyright (c) by Center Sunrise 2011-2018. Created by bernackiy.name

ПП "Центр Санрайз" не несе ніякої відповідальності за будь-яку інформацію, надану будь-якою фізичною, чи юридичною особою поза цього сайту, а також будь-якими ЗМІ без письмового узгодження з нашої команії! Публікація або інше поширення матеріалів, розміщених на даному сайті, може здійснюватися тільки з зазначенням обов'язкового посилання на сайт: www.appeal.com.ua (для інтернет-видань - гіперпосилання) із обов'язковим зазначенням адреси сайту, як на джерело інформації.