Апелляции в вышестоящие зарубежные инстанции по визовым, иммиграционным и другим вопросам...
стаття 212(a)(4)(A) Обтяження суспільства
З вступом на посаду президента Дональда Трампа, уряд США став істотно посилювати імміграційні правила з метою ускладнення імміграції для заявників з низьким рівнем доходів.
Консульські офіцери розглядають кожного іноземного громадянина, який звертається за отриманням візи США, не тільки як потенційного іммігранта, а й як особу, яка навіть теоретично може в будь-який момент скористатися соціальними програмами, тим самим обтяжити американське суспільство (public charge) додатковими фінансовими витратами.
Слідуючи цьому, можна зробити висновок, що якщо консульський офіцер однозначно відмовить у видачі візи, значить він вважає, що існує ймовірність того, що заявник по приїзду в США звернеться до держави за соціальною допомогою як незаможний, або за допомогою як особа, яка потребує довгострокової фінансової підтримки за рахунок держави.
Необхідно пам'ятати, що положення ст. 212 (a)(4)(A) Закону про імміграцію та натуралізацію США встановлює наступне: будь-який іноземець, який, на думку консульського офіцера на момент подачі заяви на візу, або на думку генерального прокурора на момент подачі заяви про прийом або зміну статусу, може в будь-який момент стати обтяженням для американського суспільства - недопустимий.
Процедура прийняття даного рішення ґрунтується на аналізі багатьох об'єктивних даних наданих заявником, які оцінюються консульським офіцером, або генеральним прокурором в сукупності всіх обставин Заявника.
Враховуються такі фактори як вік, стан здоров'я, сімейний стан, майно, рівень і джерела доходу, загальний фінансовий стан як поточний, так і за попередні роки з аналізом динаміки розвитку, наявність діючого бізнесу і його ефективність, рівень освіти, професійні навички заявника та рівень знання англійської мови.
Слід зауважити, що це далеко не повний перелік можливих чинників, які в тій чи іншій мірі можуть вплинути на прийняття офіцером позитивного рішення про видачу візи заявнику. По суті, консульський офіцер при ухваленні рішення про видачу візи передбачає наявність у заявника всіх передумов для успішної адаптації щодо проживання в Сполучених Штатах без підтримки держави.
Виходячи з нашої практики, ми можемо стверджувати, що досить велика кількість рішень про відмову в візі, приймається на тій підставі, що заявник, раніше перебуваючи в США, звертався за отриманням або отримував від держави соціальну допомогу, різну допомогу, призначену для підтримки рівня життя, або будь-яку іншу неповернуту державну допомогу. У тому числі це стосується і пологів в США.
Якщо заявниця має намір народити дитину на території США, то їй необхідно документально довести свою фінансову платоспроможність не тільки з метою перебування в США, а й здатність оплатити послуги клініки, в якій плануються пологи.
Існують ситуації, коли заявниця вже народжувала в Сполучених Штатах і, отримавши рахунок за надані медичні послуги, не сплатила його. Таким чином, покриття даних витрат клініки бере на себе держава, що є фактичним додатковим обтяженням державного бюджету США.
Також слід вказати і той випадок, коли заявниця, подаючи заяву на візу вказує мету візиту, що не відповідає реальній меті перебування, тобто наприклад, при отриманні візи з туристичною метою будучи вагітною, в подальшому, по приїзду в США звернулася в клініку з метою пологів - в такому випадку в візі буде відмовлено.
Що стосується заявників, які претендують на отримання візи по Програмі DV Lottery, то перевага віддається заявнику, який має майно, вищу освіту та знання англійської мови, в той час як інший такий самий заявник, який не має ніякої власності, без вищої освіти і не володіє англійською мовою, може отримати відмову у візі через наявність сумнівів у консульського офіцера за ст. 212 (a)(4)(A).
Необхідно зазначити, що подача Waiver за вищевказаною статтею не передбачена, а це значить, що у заявника є тільки один шанс переконати консульського офіцера в тому, що заявник не буде обтяжувати американське суспільство.