Top of Page

Апелляции в вышестоящие зарубежные инстанции по визовым, иммиграционным и другим вопросам...

Стаття 212(a)(9)(B) Незаконне перебування в США

Порушення законодавства США в частині незаконного перебування на території Сполучених Штатів (Unlawful Presence) є найбільш поширеною підставою для встановлення заборони на в'їзд в країну.

Згідно зі ст. 212 (a)(9)(B) Акту про імміграцію та національність США:

  • якщо особа незаконно перебувала на території США більш ніж 180, але менше 365 днів, після чого виїхала зі Сполучених Штатів - їй забороняється в'їзд в країну на 3 роки;
  • якщо особа незаконно перебувала на території США більше одного року, після чого виїхала зі Сполучених Штатів - їй забороняється в'їзд в країну на 10 років.

Згідно зі ст.222 (g) Акту про імміграцію та національність США вже після одного дня незаконного перебування на території Сполучених Штатів віза порушника автоматично анулюється. Не дивлячись на вищевказане слід зазначити, що питання термінів перебування в США все одно залишається відкритим.

З якого моменту починається відлік незаконного перебування в країні:

  • особа перетинає кордон і вступає на територію США без проходження прикордонного контролю;
  • після закінчення терміну дії візового статусу;
  • при винесенні урядом США рішення про припинення візового статусу особи.

Наприклад, термін дозволеного перебування в США для осіб, які отримали візи категорії В, Н, L визначається датами, зазначеними на їх картах I-94. Для власників віз категорії F-1 і J-1 (студенти) строк визначається датами, зазначеними в формах I-20 і DS-2019. Таким чином, якщо студент припиняє відвідувати заняття, він втрачає свій статус, але при цьому його незаконне перебування в США почнеться тільки з моменту закінчення терміну, зазначеного в формі I-20, або з моменту винесення владою негативного рішення по його статусу (наприклад, якщо суд винесе рішення про його департацію через порушення умов студентської візи).

Своєчасна подача заяви на продовження або зміну статусу гарантує Заявнику законне перебування на території США, але тільки до моменту винесення рішення по його заяві. У разі винесення негативного рішення по заяві Заявника ні апеляція ні будь-які клопотання про перегляд його справи не можуть на час їх розгляду зробити законним його перебування - аж до моменту скасування першого негативного рішення, якщо таке станеться.

Хотілося б окремо звернути увагу на статус L: якщо петиція компанії на продовження статусу L для співробітника отримує негативне рішення, то даний співробітник зобов'язаний відразу ж покинути Сполучені Штати. В іншому випадку він буде перебувати в країні не законно. Компанія може подати апеляцію, але її розгляд не зробить можливим перебування цього співробітника законним.

Правила про незаконне перебування в Сполучених Штатах не поширюються на осіб, які звернулися за наданням притулку в США до того моменту, поки їх заяви або апеляції не будуть визнані безпідставними.

Відмовляючи в візі часто самі консульські офіцери помиляються при підрахунку днів незаконного перебування в Сполучених Штатах. Якщо ж консульський офіцер не помилився в своїх підрахунках, тоді слід розглядати варіант звернення в посольство про надання виняткового дозволу на в'їзд (Waiver).

  • Nonimmigrant waiver. Повний юридичний супровід, розробка стратегії для оскарження рішення про заборону на в'їзд до США, якщо існує така можливість, а також представлення інтересів Клієнта у підготовці клопотання для зняття заборони на в'їзд у Сполучені Штати, в неімміграційних цілях.
  • Immigrant waiver (I-601). Повний юридичний супровід, розробка стратегії, прояснення і реконструювання подій, а також представлення інтересів Клієнта (подружжя, наречені, діти громадян або постійних мешканців США) у дипломатичних представництвах і Департаменті імміграції та громадянства США з питань зняття заборони на в'їзд у Сполучені Штати, в імміграційних цілях.

Якщо рішення по Вашій заяві прийнято за статтею 212 (a)(9)(B) "Незаконне перебування в США", звертайтесь до нас для визначення і узгодження подальших дій.

Copyright (c) by Center Sunrise 2011-2024.

ЮК "Центр Санрайз" не несе ніякої відповідальності за будь-яку інформацію, надану будь-якою фізичною, чи юридичною особою поза цього сайту, а також будь-якими ЗМІ без письмового узгодження з нашою команіэю! Публікація або інше поширення матеріалів, розміщених на даному сайті, може здійснюватися тільки з зазначенням обов'язкового посилання на сайт: www.appeal.com.ua (для інтернет-видань - гіперпосилання) із обов'язковим зазначенням адреси сайту, як на джерело інформації.